ארכיון הנושא 'לבריאות'

Jul 25 2015

ניקוי המרחב הפנימי, פייסבוק ופנג שואי

בעת כתיבת מילים אלו מושבת/חסום/נעול פרופיל הפייסבוק שלי. אינני בטוחה באיזה מונח להשתמש משום שהדבר היחיד שאני בטוחה הוא ששערי הפייס נסגרו הרמטית בפני והסיבה ??? לפייסבוק הפתרונים. מיטב הכוחות עובדים כרגע (הבת שלי) לפענח לַמַה ולהחזיר עטרה למקומה.

(יש האומרים שזה עלול לקחת 7 ימים אבל כבר שבועות רבים חלפו).

אז כמו בכל מערכת יחסים הנגמרת באלימות וכמו במצב של מות אהוב מתקיימים השלבים של התכחשות, זעם, קבלה והאבל.

בתחילה אני עדין בהכחשה. הרי זה לא יתכן! למה שפייסבוק יסגור את הפרופיל שלי?

רגע, מי אני?

הדימוי העצמי שלי הוא כאדם אוהב, אשת קשרי משפחה למופת, אזרחית שומרת חוק, שכנה נעימה, מנומסת, סבלנית, חביבה, טובת לב למדי. ואמנם לצד אלה קיימים מגרעות ולא מעט הלקאה עצמית על חסרונותיי, אבל הבה לא נקלקל עדין את המסיבה.

להמשך קריאה »

4 תגובות

Mar 08 2012

ארוחה צבעונית ופנג שואי

מאת נושאים לבריאות,פנג שואי

ביום שישי בבוקר שלחתי לחברות ה”נתיב” שלי תמונה של משטח השיש שלי במטבח ועליו מגוון הירקות שאני עומדת לבשל לארוחת הערב.

זה היה במסגרת ה״אימון״ ההדדי שאנחנו עושות זו לזו בקידום תזונה מקדמת בריאות. (מאמצת את הביטוי שהמציא דר. גרוס ותודתי לו). מצאנו שהדיווח היומי, גם אם אנחנו לעיתים מפספסות, מעודד אותנו לתת תשומת לב לנושא האכילה והבישול שלנו.

וכך נפתחה מסורת חדשה של תכתובת ושרשורי מייל חמודים בעניין ואני בהתלהבותי מנסה להדביק את חברותי בחדוות הבישול שלי. אני מפציצה אותן בתפריטים מרשמים ואף תמונות מגרות.

אפשר לחשוב… בוק של עגבנייה חתיכית, אורז מנצנץ, מרק ענני… אבל הדמיון שלי עף !

ארוחת שישי חגיגי

ארוחת שישי חגיגי

פתאום אחרי שצילמתי ושלחתי הבנתי שמה שהיה על השיש שלי לגמרי מקביל לדרך החיים על פי פנג שואי. זאת ההרמוניה והגיוון. השפע המהמם של הצבעים והצורות לבש בהמשך היום דמות של ארוחה נפלאה בה יסודות ראשוניים וטבעיים של אמא אדמה בתזמור בעל ערך תזונתי גבוה יחסית.

בפנג שואי יש לא מעט הזדמנויות להכניס סימבול שבו נמצאים כול חמש היסודות (ע״פ הפילוסופיה הסינית) המסמלים את ההרמוניה הדרושה לנו בחיים.  להמשך קריאה »

4 תגובות

Jan 22 2012

ייעוץ פנג שואי לטיסות אל על

הכי לא בבית שיש.

לשמחתי ורווחתי אני נוסעת לא מעט לחו”ל. כך יצא שיכולתי לתרגל ייעוץ פנג שואי אפילו בחצי הכדור הדרומי. שם הכול הפוך, בקיץ שלנו שם חורף ובחורף שלנו שם קיץ.

באוסטרליה גם מתהפך השעון : כאן ישנים- שם כבר מטיילים עם הכלב בפארק. כאן קמים והם כבר מביטים על שקיעה מרהיבה מעבר לאופק. יש מאסטרים שטוענים שגם הפנג שואי הפוך שם, אני לא בדעתם.

table mountain from plane

 לאחרונה יצא לי לטוס כמה פעמים במטוסי חברת אל על :

לברלין – מתנתו המרהיבה של אבי לכבוד ימי ההולדת של שלושת בנותיו, ללונדון לצערי מפאת לוויה של קרובה קרובה, ולפני ימים מספר שבתי מביקור בדרום אפריקה.

לפני הנסיעה (הבהולה) ללונדון נרשמתי כחברת מועדון “הנוסע המתמיד”. כמובן שהציפיות מרקיעות שחקים, תרתי משמע, וכרגיל האכזבה כגובה פני הים.
להמשך קריאה »

3 תגובות

Aug 27 2011

אַל-תֶ’ ודוֹנְ-תֶ’ ופנג שוואי חיובי

לאחר שחצינו בשחייה (ואין מעקף רגלי!) את הבריכה שנמצאת במסלול נחל היהודיה המדהים המשכנו מדלגים מאבן לאבן במעלה המסלול לקראת סיומו. לפנינו בשביל הלכו אדומים ממאמץ ורטובים, כמונו, משפחה אמריקאית. כמונו. אב אם וכמה ילדים בוגרים.

ה”כנוע” שלי פתאום פולט בשקט “גם היא כול הזמן עושה לבעלה “דוֹנְ-תֶ’ “

“מה?” אני שואלת, חושבת שלא שמעתי טוב.

” Don’t  ללכת  Don’t לעצור Don’t  להוריד Don’t להוציא. כמו שאת אומרת לי כול הזמן: אַל-תֶ’ ואַל-תֶ’ – אל תוציא ואל תכניס אל תעצור ואל תלך אל תאכל ואל תירדם אַל-תֶ’ אַל-תֶ’ כול הזמן…כולכן אותו דבר הנשים….”.

 באמת מה יש לנו הנשים שצריכות לנהל את כול הדברים, בעיקר הקטנים… (אנחנו לא אוחזות בשַּלָט הטלביזיה ולא קובעות מתי תתחיל מלחמת עולם שלישית, כדברי וודי אלן, אבל בכול השאר…)?

מה גורם לנו לדרוש שהפרטים יהיו מדויקים לטעמנו? ומה המחיר שנגבה עם כול הנזיפות התביעות והאכזבות…

 סמינר עם סיימון

 למדתי משהו לאחרונה. כלומר, באמת לימודים, סמינר פנג שואי עם המאסטר המרהיב מאנגליה סיימון בראון.

סיימון עבר דרך ארוכה של חיים מחוץ ובתוך הפנג שוואי. הוא מומחה בתחומים רבים, אישיות מלבבת, צנועה, בשיעור קומה גבוה (תרתי משמע, ראו בתמונה.. גם אני לא בדיוק גמדה בגובה).

הוא לא לקח דקה אפילו כדי לספר על עצמו. מי שיכנס לאתר שלו יכול לטבוע בים של תכנים מעמיקים ומגוונים החל בהתמחות של אכילה בשיטת המקרוביוטיקה, קריאת פנים, אסטרולוגיה, וואבי סאבי (הסבר בהמשך) ופנג שואי על נגזרותיו.

 הסמינר עסק בפתרונות טהורים של פנג שואי אבל הרוח המרחפת על פני המים הייתה אחרת מהרגיל. (תרשו לי להאיר את תשומת ליבכם לשנינות שכן פנג=רוח ושואי=מים). הגישה של סיימון היא היא המיוחדת. זו גישה שאומרת בלי אַל-תֶ’ ובלי דוֹנ-תֶ’!

חדר שינה אידיאלי?!

 יפה לשמוע ולראות זאת בעיקר לאחר שמעיינים בספרו המצוין “פנג שואי מעשי” שנכתב בשנת 1997, שהפך לרב מכר בין לאומי ותורגם אף לעברית בשנת אלפיים. הנה בהצעותיו בפרק “חדר שינה אידיאלי” ספרתי 3 אַל-תֶ’ ופסקה שלמה ששמה “דברים שיש להימנע מהם בחדר השינה”

רוצים דוגמאות? בטח, בשביל זה אתם קוראים. הנה:

 * אל תשאיר את המיטה סתורה במשך היום.

* אסור שפינות חדות יפנו לכיוון המיטה.

* להימנע ממשטחים בורקים.

* להימנע ממראות.

* להימנע ממשטחים נוקשים.

* חדרי אמבטיה צמודים אינם רצויים.

 אני יכולה להוסיף עוד כמה דוגמאות אַל-תֶ’ משלי:

לא להציב את המיטה עם הגב בקיר הכניסה.

לא להציב את המיטה מתחת לחלון.

לא לשים בחדר צמחים מסוימים וקקטוסים,

לא להעמיס על החדר עודף חפצים ופונקציות (לא, זה לא המקום לפינת עבודה וגם לא לקרש הגיהוץ).

לא להצמיד את המיטה לקיר בצד (שוויון זכויות במעברים של המיטה לגמרי!).

לא להשתמש באורות מסנוורים.

ועוד ועוד…

נחזור לסיימון, היום יש בו רכות טוטאלית של זן בודהיזם. כשראיתי באתר שלו שהוא מחובר לוואבי סאבי הבנתי את מקורות השלווה והעדינות שלו. הוואבי סאבי הפחות מוכר במחוזותינו הוא הביטוי הפיזי של הזן בודהיזם. מטרתו המקורית לייצר סביבה מושלמת למדיטציה. כיום משתמשים בעקרונות הוואבי סאבי כדי להביא יותר שלווה ונחת לבית ולגן, מקדש מעט, לאנשים שחיים חיים מאד תובעניים מהירים ומלחיצים.

FengShui Simon Brown & Nati Gill Fogel

 פנג שואי רגשי ומעצים

כיום מדבר סיימון על העצמה בלבד. על נתינת הרגשה טובה. לעשות מה שאפשר שיהיה טוב ללקוח.

הוא מזהיר מפני מה שקורא לו נוסיבו, על משקל פלסבו. פלסבו היא תרופה נטולת חומרים פעילים אשר משמשת כאבן בוחן במחקרים.

הנוסיבו לטענתו הוא “איום” אשר עצם קיומו מעצב את תחושותיו ובריאותו של אדם ששמע אותו.

הוא סיפר על אדם שאובחן כחולה סרטן כבד. לאחר חודשים ספורים מת אותו אדם. לאחר מותו נעשתה נתיחה שלאחר המוות בגופתו והתגלה שלא היה לו סרטן כלל וכלל. אך “הידיעה” על מחלתו שלטה בגופו והביאה לדעיכתו ומותו.

לכן, הוא טוען, לא כדאי להפחיד ולהרתיע אלא לנקוט אך ורק בדרכים חיוביות שמאפשרות לצ’י לזרום וכן לקחת אלמנטים על פי הכללים של פנג שואי ולהתאים אותם לתוצאה הרצויה. הוא מדבר על רגשות ולא על מטרות.

“איך אתם רוצים שאנשים ירגישו כאן?” הוא שאל את אנשי התכנון של שדה תעופה (אחד מיני רבים שהיה מעורב בתכנונם). הם ענו לו “כאן אנחנו רוצים שאנשים ירגישו שהזמן עובר מהר” לפיכך הוא התאים את האווירה לסגנון משחקי מעט שיוצר הרבה עניין ולא שעמום, עם אפקטים וצבעים משתנים וכן משחקי אור וצל. והתוצאה נפלאה.

“איך את רוצה שהלקוחות ירגישו בכניסה לסטודיו אומנה?” שאל סימון את ענבל, הצורפת הפרטית שלי. “יוקרה ועונג” היא עונה. “אם כך תשימי את מיטב התצוגה ישר ממול הכניסה, וצמחים שיתנו אווירה טבעית יותר, ותני לאנשים לגעת” אמר לה בייעוץ לעסקים שהדגים לנו.

 מעתה לא נאמר לא זה ולא זה, אלא כן זה וכן זה. כן פה וכן שם!

 גישה מרגשת ומרעננת לייעוץ פנג שואי חיובי.

8 תגובות

Apr 04 2011

איפה כדאי לתרגל יוגה ואיך קשורים פנג שואי מרוקו ויוגה?

 

“תשתרעו על המזרון, תעצמו את העיניים, תשלחו החוצה את המחשבות, תתרכזו בנשימה. תשכבו בתנוחת סַוַאַסַאנָה” (תנוחת ה”מת” להרפיה). אופס, חזרו המחשבות, לא נורא העבירו אותם הלאה, תנשמו עמוק דרך האף.

כך מתחיל כול שיעור יוגה.

התוודענו והתמכרנו ליוגה דרך אֶלְיָה חברו החדש של הבן שלנו כשהחל כיתה א’. הקטן הזה אמר “יוגה שִּיוִוינָנְדַה וֵדַנְטָה” בצורה כואום - אם הצליליםל כך מת ו קה שרצינו לאכול אותו. אבל במקום לטרוף אותו הצטרפנו לתרגול אצל הוריו, תמר ושחר בנטל, המורים המדהימים שלנו שגרים ומפעילים את הסטודיו ליוגה בבית שממול ביתנו הקודם בירושלים.

וכשאני אומרת ממול אני מתכוונת שאפשר לבוא בפיג’מה, כל כך קרוב. למרות זאת לא מזדמן להגיע יום יום לתרגול מונחה אז אנחנו מתרגלים גם בבית. ההמלצה של הקדמונים היא לתרגל עם זריחת החמה. טוב, אני לא מתחברת לקדמונים האלה. האיש שלי קצת יותר, שש בבוקר זו לא קללה לגביו.

להמשך קריאה »

11 תגובות

Feb 27 2011

עצות לחדר טיפולים על פי פנג שואי

לאחרונה הכרתי הרבה מטפלים. אמנם במאמר העצות כלליות אך שווה לראות מה מתאים לכם לקחת למקום שלכם.

(המאמר פורסם במקור באתר של בית הספר “מגע” בו למדתי ולימדתי שיאצו)

תיהנו

  טיפול בחדר הטיפולים

 המלצות לפי כללי פנג שווי לעיצוב וארגון אזור או חדר הטיפולים

  כפי שהעור עוטף את גופנו כך החדר עוטף אותנו ואת הילתנו. עיצוב המקום וההתייחסות אל המפגש בין המטופל והמטפל הוא גורם חשוב ביותר ביצירת האווירה המתאימה והנכונה לקיום תהליך חיובי.

אנשים, בעיקר בבואם לקבל טיפול (יקר יחסית), רגישים לכל גורם המגיע אל עיניהם אפם ואוזניהם.

כל תשומת לב ומאמץ שנשקיע בסביבת העבודה שלנו יחזירו את עצמם כפליים !

גם אנו (המטפלים) נרגיש יותר טוב, נהיה פנויים יותר לעיסוק שלנו ועל אחת כמה וכמה אלה שבאים אלינו ירגישו מוגנים, עטופים אהבה ואכפתיות, ושלווים יותר.

חלק מהעצות הבאות, הן כלליות ולכן אינן יכולות להביא בחשבון כיוונים אישיים מועדפים של מטפל ו/או מטופל לדוגמה, או קיום של פתחים ו/או גורמים חיצוניים שאין עליהם שליטה – במקרים כאלה רצוי לברר עם יועץ מוסמך פרטים אלה ואיך להתגבר על בעיות מיוחדות.

הצעות אלה נכונות כמעט תמיד ועליהן על תוותרו:

3coins

 • ♥  בחרו מקום שקט, מופנם אך לא חבוי עמוק, ואם אפשר, קרוב לטבע (עצים, גינה שמש ציפורים). מבחינה אנרגטית סימבולית עדיף לא בקצה של רחוב ללא מוצא, לא בקרבת בית קברות ולא בקרבת מזבלה או אתר פסולת כמובן.
 • ♥  יש לשים שלט מאיר עיניים בכניסה לבניין ועל דלת הדירה עם שמכם המלא.
 • ♥  שימו ברכה או קמע באזור הכניסה. כל אחד לפי העדפתו – האופציות המוכרות הן מזוזה חמסה ותפילה – אך העיקר כאן זו הכוונה!
 • ♥ עדיף לעלות לחלל כלשהו מאשר לרדת. אם אתם עובדים במרתף יש להתקין תאורה טובה, להאיר כלפי מעלה ליצור הדמיה של אופק – כגון תמונת נוף או מבט שמדמה מרחק, חלון מצויר, צמחים מטפסים ועוד.
 • ♥ החדר צריך להיות נקי, מאוורר תמיד ומואר באופן הולם.
 • ♥ כאשר משתמשים בשמנים, מוקסה ו/או קטורת – חשוב מאד להשתמש בריחות עדינים בד”כ ולאוורר   היטב.
 • ♥ פתח החדר (הדלת, מעבר של מסדרון ) צריך להיות נכון במידותיו. דלת או מעבר צרים מדי אינם “מזמינים” כניסה.
 • ♥ על הדלת להיפתח במלוא הציר ללא הפרעות וחריקות. לא רצוי לשים מתלה עמוס במעילים מאחורי הדלת ובוודאי לא רהיט המגביל את הפתיחה שלה – כך גם יראה תזרים המזומנים שלכם…
 • ♥ אם התקרה של החדר גבוהה מדי, כדאי ליצור חופה, של בדים או כל פתרון יצירתי אחר אך הקפידו על כללי בטיחות לבל ייפול משהו על ראשכם. במידה והקירוי שקוף יש גם להקפיד שלא יצטברו לכלוך, “תלתלי” אבק וחרקים מתים למעלה, המטופל השוכב על גבו לא ייהנה ממבט זה…
 • ♥ אם התקרה נמוכה מאד יש להאיר מלמטה כלפי מעלה ולהשתמש בדגמים וצורות אנכיים במידת האפשר בעיצוב הכתלים והחפצים בחדר. אלה יטשטשו במעט את האווירה הלוחצת של מקום לא גבוה מספיק.
 • (תקרות סטנדרטיות כיום הם בגובה מינימום של 2.50 מ’. בעבר נבנו הבתים בגובה של   כ- 3 מ’ – אלה גבהים נעימים. פחות מכך יהיה מעיק. לעומת זאת בבתים ערביים הנעים עד גובה של 4.00 מ’ עשויה להיות הרגשה קצת חשופה וקרה).
 • ♥ אל תשהו מתחת לקורות בטון גדולות – לאלה יש השפעה כמו מכבש, עדין אמנם אך באופן מתמשך עלול לגרום לבעיות בריאותיות.
 • ♥ מיקום האלמנטים בחלל הפנים צריך לתת הרגשה טובה למטפל ולמטופל. להימנע משפיצים ופינות חדות.
 • ♥ חשוב לאפשר למטפל לראות את הכניסה למען הרגשה טובה של שליטה. אם אפשר רצוי לא למקם את המטופל עם הגב אל הכניסה. הדבר נכון גם במקרה של ישיבה בכסא וגם על מזרון או מיטה.
 • ♥ מקמו את הריהוט באופן שהתנועה והמעבר בחדר תהיה זורמת.
 • ♥ חלונות רצוי לחפות עם וילון. את וויסות האור והראות תכוונו ע”י עובי ושקיפות הבד. רצוי אור רך וטבעי (להימנע מאור ניאון ואורות מסנוורים). אפשר להוסיף נרות. אך אל תעבדו במקום חשוך מדי – חשוב שהמטפל יוכל להבחין היטב בצבע העור, בבגדים ובמראה הכללי של המטופל.
 • ♥ סימבולית רצוי להכניס לחדר משהו מאלמנט העץ – הטוב ביותר יהיה עציץ חי. גם צבעים ודגמים של צומח בבדים ובחיפויים (סדינים, ווילונות, שטיח) ישרו אוירה זו.
 • ♥ נעים לתת אווירת אינטימיות והגנה לאזור הטיפול – למשל ע”י פרגוד או שטיח שמגדיר את אזור הטיפול. ראו גם בהמשך חלוקת החלל.
 • ♥ השתדלו שדלת חדר השירותים לא תפנה ישירות לחלל החדר. צרו פרגוד מפריד אם אין ברירה.
 • ♥ באזור עירוני יש הרבה מפגעים אקולוגיים – להלן רשימה חלקית של דברים שיש לשים לב אליהם ולהימנע במידת האפשר מהיתקלות בהם: אזור מתח (חשמל) גבוה, אנטנות סלולאריות, חדרי ממ”ד (קירות רווי בטון וברזל), מרתפים בהם גז רדון, אסבסט גלוי או פצוע (מסוכן מאד!).

בפנג שווי אנו עוסקים בכל התדרים המשפיעים על ההרגשה. לא רק הקירות והרהיטים “מדברים”,  הלבוש והמראה של המטפל גם הם משפיעים מאד. בגדים בצבעים לא קודרים ולא צעקניים, צנועים וניחוחיים ישרו מיד אווירת בטחון ושיתוף פעולה של הלקוח. מאידך ריח גוף חזק בשמים חזקים, בגדים מוכתמים ושיער מוזנח יעוררו אותו לשאול את עצמו אם הוא במקום הנכון עוד לפני שאמרנו לו שלום!

לרושם הראשון שאנחנו חווים יש משמעות עמוקה וארוכת טווח. כמטפלים אנו מתבוננים היטב במטופל ויודעים להקיש רבות מכך על מצבו. גם המטופלים אומדים אותנו ב 7 עיניים מודאגות, הרי הם עומדים להפקיר בידנו את אוצרם הגדול ביותר גופם ונפשם, והם רוצים להרגיש טוב!

  

ועוד בעניין שכר (בלי עונש):

יש שני “קטבים” לאופיו של חדר טיפולים – “הקוטב הדרומי” הוא הצד העסקי כלכלי של המקום ויש לעודד ביחס אליו את אלמנט האש וליצור שמחה ואווירת פעילות ושגשוג.

ב”קוטב הצפוני” נמצא הרחם – אותו מקום הדואג נותן ומגן ורוצה להיות שקט רגוע ונינוח.

החלוקה הזאת חשובה. היא אפשרית גם בחדר אחד ע”י יצירת שני חללים. האחד יאנגי והשני ייני.

בתחילה היאנג: חלל המבואה/ כניסה/ המתנה . שם ניתן להשמיע מוזיקה (עדינה כמובן), לשים פעמוני רוח, ספיראלות, מוביילים. עדיפים צבעים חמים וצורות של יסוד האש. כדאי לשים תמונות נעימות של שגשוג וצמיחה, פרחים אמיתיים או מלאכותיים (רק לא מיובשים).

 ♥ היזהרו עם סמלים – תחשבו מה המשמעות שמשתקפת מחפצים ותמונות – פעם ראיתי תמונת פוסטר ענקית של חמור כורע תחת משאו בדירתם של משפחה קשת יום… ההקבלה האנרגטית כאן ברורה למדי!

♥ למי שיש מחשב או שולחן משרדי ימקם אותו כאן באזור ה”יאנגי”. כורסה או שני כסאות – נהלו מפה את השיחה המקדימה את התשאול וברור הציפיות עם הלקוח.

♥ הכינו חומר כתוב על עיסוקכם. ספרים ודפי הסבר ושימו אותם באזור ההמתנה.

♥ הכינו דף תשאול והחתימו עליו את המטופלים שלכם. כל אלה ישכנעו את המטופל שאתם מקצועיים ורציניים.

♥ החליטו מראש מה התעריף שלכם, פרטו לעצמכם כמה ולמי הנכם מוכנים לתת הנחות. הסכמים חייבים להיות ברורים וידועים מראש.

פנג שווי עוסק בעיקר בהווה אך גם לעבר ולעתיד יש משקל חשוב:

♥ תעודות שלכם שתלויות על הקיר מביאים לידיעת האורחים את הכישורים שרכשתם בעבר.

♥ אמרו ללקוחות שלכם להמליץ עליכם למיודעים שלהם כדי שהעתיד שלכם ישגשג!

♥ על החלל הפנימי שבו יבוצע הטיפול להיות ייני. פה נשמור על השקט והפרטיות של המטופל.

לפעמים בבדיקת פנג שווי מדויקת תתקבל מסקנה שצריך יסוד מים או מתכת בחדרים – שהם יסודות יותר “קרים” – גם אז רצוי לעשות שילובים אך במינון זהיר ע”פ הנחייה של היועץ.

לסיכום,

אין מקום מושלם – אך יש בידינו אפשרויות רבות להנעים את שהותנו במקום העבודה שלנו. למטופלים שלנו אלה הן שעות קסומות, יקרות מפז, שהם נותנים לעצמם מתנה  – בואו נעטוף אותה נאה באותה מידה !

 נתי גיל פוגל – יועצת  פנג שווי. מטפלת מוסמכת בזן שיאצו (בוגרת ביה”ס “מגע”) , ורפלקסולוגית בכירה.

מתחם הבריכה הטיפולית בלוטן

מתחם הבריכה הטיפולית בלוטן

התמונות של בריכת הווטסו בלוטן:

שימו לב לשילוב ההרמוני של אדמה- מתכת- מים

אין תגובות

Jun 06 2010

סיפור הצלחה – נגינה ושינה

מאת נושאים לבריאות,פנג שואי

מפעם לפעם אביא לפניכם סיפורי ייעוצים. כמובן שלא אוכל לחשוף שום פרטים מזהים, אך התוצאות הן אמת לאמיתה. אולי כך גם תוכלו לגלות את עוצמת הכלי הזה ששמו פנג שואי. 

אנרגיה קשה של מים

מים יכולים גם להטביע

 פעם אחת הייתה אישה צעירה. בסיפור הזה אקרא לה נועה (שם בדוי לחלוטין) והיא חיה לבדה בבית ישן נושן. אולי כבן מאה שנה. דירתה בקומה שנייה נגזרה מתוך דירה גדולה יותר והיא למעשה חדר אחד, עם תוספות. התקרה גבוהה עד מאד ולכן נבנתה גלריה מעץ תמוכה על קורות ברזל על כרבע משטח חדר המגורים היחיד. הכניסה לדירונת היא בפרוזדור לא רחב מדי והוא מהווה את המטבח. מעל חדר האמבט יש “בוידם” בנוי, גובהו כמטר וחצי, והגלריה נושקת לפתחו. להמשך קריאה »

13 תגובות

Mar 25 2010

סידור פינוי ונקוי הבית כהזדמנות להכנסת אנרגיות טובות

מאת נושאים לבריאות,פנג שואי

ניקוי ופינוי הם א’ב’ של צ’י בריא זורם ותקין. תמיד כדאי לנצל את אנרגית הבוקר המתפרצת או את חג הפסח ואת העונה של בניית הקינים של הציפורים לעשות ניקוי שהוא הרבה יותר מנקויי חמץ.

להמשך קריאה »

3 תגובות

Mar 11 2010

עולם תחתון, לא מה שחשבתם!

מאת נושאים לבריאות,פנג שואי

  
 
 מאת נתי גיל פוגל, יועצת פנג שווי בכירה

 ייעצתי לחנות הלבשה תחתונה לקראת שיפוץ התחדשות 

    החנות נמצאת במיקום נפלא ומאד מצליחה, גם בזכות בעליה, אישה נפלאה  ואכפתית בעלת אהבה לדבר ולמקצועיות חסרת פשרות. 

 העבודה העלתה בי הרהורים על משמעות הנגלה והנסתר כפי שמתבטא בעולם האופנה התחתונה. 

 בעלת החנות אומרת שהניצוץ בעיניים משתנה כאשר אנו לובשות תחתון יפה (או סקסי), ואני, מניסיון אישי צמוד, כמובן הסכמתי איתה. 

 כאשר אני לבושה היטב אני מכבדת את עצמי אני מרגישה חלק מהיופי החיצוני לי, כשייך לי עצמי, אני מרגישה נחשקת, או משעשעת, או מקורית או מלכותית. כל אחד ואחת ע”פ דרכו וטעמו. להמשך קריאה »

תגובה אחת