ארכיון הנושא 'כסף כסף כסף'

Feb 18 2012

שׁוּאִי שׁוּאִי בְּשׂשׂוֹן

כבר כתבתי על נושא המים בהיבט קַיְיצִי, על הים. אך בימי חורף אלה ברצוני להרחיב מעט על אלמנט זה מתוך טיפות או יותר נכון סילוני הגשם המבורך (וגם מעצבן) שאנו זוכים לאחרונה.

היה לי קשה היום לשמוח על עלייתו של מפלס הכנרת כאשר מפלס המים בנעלים שלי הגיע לקרסול… הניקוז בתל אביב לא “משהו” בגשם חזק. לא הייתה לי מטריה אז ביקשתי וקיבלתי שקית ניילון ממכולת סמוכה לשים עלראשי ולא הרמתי את עיני מהמדרכה שמא אמעד ואשתטח אפים ארצה.

שלג בירושלים

הגעתי ספוגה וקרירה הביתה, אך מי מקטר כאשר ברדיו מבשרים על שיפורבמאגרי המים של המדינה?!

 אם לא היה גשם היה צריך להמציא אותו. האם חשבתם פעם על כך? דמיינו שצריך להמציא מכונה או מכשיר שישטפו את כדור הארץ שלנו מפעם לפעם.

האנושות פיתחה לא מעט עזרים שיטות ומכשירים לצרכים ספציפיים: ממטרות דליים ואפילו הזרעת גשם. אבל לחוות את המטר, שאני מעדיפה כמובן מבעד לחלון, זה עדיין בעיניי כזה נס! להמשך קריאה »

3 תגובות

Mar 19 2010

החיים הטובים לרגע

 

 או חופשה בצימר: ההבטחה והמציאות, איך תכנון פנג שואי משפיע

בשנות השמונים היו פופולאריים מלונות יוקרה אשר הציעו למתארחים שפע של חוויות מעל ומעבר לחדר וארוחת בוקר. המלונות התחרו בכמות הנצנצים, בערבי הסטנדאפיסטים שהופיעו בברים המעוצבים, הפעלות לקטנים, בשפע של מסעדות בעלי שמות אקזוטיים, בריכות ספא טיפולים מספרה – כיד הדמיון הטובה.
וכגודל המבחר כך דירוג הכוכבים והעלות. לצד בולמוס השפע היוקרתי הזה החלו לצוץ בארץ האחים התאומים לB&B (מיטה וארוחת בוקר) שבחו”ל : הצימרים. כלומר חדרים צנועים במחיר שווה לכל כיס עם או בלי ארוחת בוקר בכל מיני מקומות בארץ ובייחוד בצפון המתוייר. להמשך קריאה »

2 תגובות